Zimowa Liga Deblowa 2016/2017 startuje już jutro!

W dniu jutrzejszym rozpoczyna się pierwsza runda rozgrywek Zimowej Ligi Deblowej 2016/2017 więc jest to czas na krótkie podsumowanie.

Aż 16 par z Jeleniej Góry i okolic potwierdziło swój udział w II edycji Zimowej Ligi Deblowej organizowanej w ramach Amatorskiej Ligi Tenisa Ziemnego w Jeleniej Górze. W tym sezonie rozgrywki odbędą się w formule ligowej podzielonej na dwie rundy trwające po 75 dni. System ten zagwarantuje każdej parze rozegranie dokładnie czternastu spotkań.

Zgłoszone pary zostaną rozstawione na bazie zeszłorocznego rankingu i dzięki temu utworzone zostaną dwie ligi. Mecze będą rozgrywane systemem „każdy z każdym” w obu rundach. Po zakończeniu pierwszej rundy dwie najlepsze pary z II Ligi zostaną promowane awansem do I Ligi, natomiast dwie najsłabsze pary z I Ligi zaliczą spadek do II ligi. Dodatkowo po zakończeniu pierwszej rundy rozgrywek I Ligi zwycięskiej parze przyznany zostanie dodatkowy punkt dopisany do końcowego bilansu rundy finałowej. Z pewnością zmobilizuje to wszystkich do walki o zwycięstwo w każdym spotkaniu.

Zwycięzcą Zimowej Ligi Deblowej w sezonie 2016/2017 zostanie para, która zgromadzi najwięcej punktów w rozgrywkach I Ligi na zakończenie drugiej (finałowej) rundy. Zwycięzcy II Ligi również zostaną nagrodzeni pucharami za zwycięstwo w swojej lidze. Klasyfikacja końcowa uczestników rozgrywek ligowych w sezonie 2016/2017 będzie miała decydujący wpływ na rozstawienie zawodników w sezonie 2017/2018.

Przy okazji jeszcze raz prosimy aby każdy zapoznał się z regulaminem rozgrywek, a w razie jakichkolwiek pytań skontaktował się z nami aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Przypominamy wszystkim o obowiązku terminowego rozgrywania kolejnych kolejek oraz prosimy nie zapominać o niezwłocznym przesyłaniu wyników zakończonych spotkań. Przypominamy również, że każda z par ma prawo do rozegrania dowolnej ilości spotkań ligowych awansem w przypadku wyrażenia na to zgody swoich przeciwników i obustronnego ustalenia dogodnego terminu. Wszystkich mocno zachęcamy do korzystania z tej możliwości.

Życzymy wszystkim powodzenia ale przede wszystkim dobrej zabawy i zdrowej sportowej rywalizacji w atmosferze fair play. VAMOS!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s